Oszczędzaj do 80% opłat za prąd!
LED działa 30 razy dłużej niż tradycyjna żarówka, 15 razy dłużej niż halogen i 4 razy dłużej niż świetlówka

 
Czego szukasz?

Ochrona przed wodą, pyłem i ciałami obcymi

Wielokrotnie spotkać się można z oznaczeniami stopni ochrony na różnych produktach elektrycznych (np. lampach, łącznikach, gniazdkach). Są to magiczne cyfry, które pozwalają nam szybko zrozumieć odporność urządzenia na wpływ czynników atmosferycznych, zanieczyszczeń, pyłów czy wody. Za pomocą prezentowanej tabeli można z łatwością ocenić przydatność urządzenia do naszych zastosowań, np. czy ta oprawka nadaje się do zatopienia w basenie 🙂

Dalszy ciąg artykułu „IP44, IP54, IP65 – o co chodzi w oznaczeniach stopni ochrony urządzeń?” »


LED a ekologia

Według raportu World Energy Outlook opublikowanego przez Międzynarodową Agencję Energetyczną (IEA), do roku 2030 światowa emisja dwutlenku węgla może wzrosnąć nawet o 45%, co spowoduje średni wzrost temperatury na świecie nawet o 6°C. Tak znaczny wzrost temperatury na Ziemi może spowodować topnienie lodowców, podniesienie poziomu mórz, wymierania gatunków oraz intensyfikację anomalii pogodowych, takich jak upały, gradobicia, huragany lub trąby powietrzne.

Dalszy ciąg artykułu „LED a ochrona środowiska” »


LED - co to jest - często zadawane pytania

Wszystko o co chciałeś zapytać, ale nie miałeś okazji. Począwszy od rozwinięcia skrótu LED, a skończywszy na wyjaśnieniu dlaczego PowerLED posiadają radiatory. Przeczytaj i przejdź na LEDy!

Dalszy ciąg artykułu „Najczęściej zadawane pytania o LED” »


Trzonki i żarniki

GU10, E27, E14 ? Co to za skróty i co oznaczają oraz jakim kształtem i wyglądem charakteryzują się żarówki wyposażone w określone trzonki czy żarniki. W tym artykule znajdziesz odpowiedź i prosty schemat wyjaśniający to raz na zawsze.

Dalszy ciąg artykułu „Schemat rodzajów trzonków i żarników” »

Kategoria: Ogólne  |  Tagi: ,   |  Comment

Pęknięta żarówka

Kupując w sklepie zwykłą żarówkę do domowego użytku, chcemy aby służyła nam co najmniej przez kilka miesięcy. Na ogół nie zastanawiamy się nad tym ile dokładnie godzin prześwieci ona w tym czasie. Reklamy świetlówek kompaktowych kuszą nas informacjami o ich trwałości kilkakrotnie wyższej niż w przypadku żarówek. I znów zapamiętujemy tylko

Dalszy ciąg artykułu „Trwałość źródeł światła” »


Miernik zużycia energii elektrycznej

Rachunki za prąd z miesiąca na miesiąc są coraz wyższe? Poszukaj źródeł oszczędności! Biorąc pod uwagę ostatnią dekadę, zużycie energii elektrycznej w przeciętnym gospodarstwie domowym w Polsce wzrosło o 40%. Powód jest prosty – ilość urządzeń elektrycznych w domu znacznie wzrosła i, niestety, nie pomógł tutaj fakt, że nowoczesne urządzenia zużywają coraz mniej prądu. Co możemy zrobić, aby lepiej gospodarować energią i tym samym naszymi pieniędzmi, a przy okazji odciążyć mocno już zanieczyszczone środowisko naturalne?

Dalszy ciąg artykułu „Ile płacisz za prąd?” »


Żarówka diodowa LED

Czym jest oświetlenie LED? W jakich zastosowaniach sprawdza się najlepiej? Oświetlenie oparte na technologii LED powoli podbija rynek. Nawet światowe potęgi, takie jak General Electric czy Philips przyznają, że za 10-15 lat diody LED będą z dzisiejszych 5% stanowiły 95% obrotu w branży oświetleniowej. Pozostaje pytanie, czy obecna technologia sprawdzi się w naszych domach? Czy może warto jeszcze poczekać?

Dalszy ciąg artykułu „Żarówki LED – za i przeciw” »


Świetlówka energooszczędna kompaktowa

Coraz częściej decydujemy się na zakup żarówek energooszczędnych (inaczej zwanych świetlówkami kompaktowymi) z uwagi na ich proekologiczny charakter, a także z powodu powolnego wycofywania tradycyjnych żarówek próżniowych z rynku. Zużywają one bowiem znacznie mniej prądu (o 75-80%) niż tradycyjne żarówki, dzięki czemu oszczędzamy pieniądze. Warto jednak pamiętać, że żarówki energooszczędne to odpad niebezpieczny zawierający między innymi rtęć. Dlatego nie wolno wyrzucać ich do śmieci. Grozi za to kara grzywny do 5000 złotych.

Dalszy ciąg artykułu „Świetlówki energooszczędne – za i przeciw” »


Technika świetlna

Technika świetlna to dziedzina nauki i techniki zajmująca się zagadnieniami wytwarzania światła, formowania rozsyłu światła w przestrzeni, mierzenia światła i barwy oraz stosowania światła w celu oświetlania.

Dalszy ciąg artykułu „Technika świetlna – czym jest i czym się zajmuje?” »


Barwa światła

Światło pochodzące z elektrycznych źródeł światła charakteryzuje się kilkoma parametrami, które postaramy się tutaj przybliżyć.

Dalszy ciąg artykułu „Parametry elektrycznych źródeł światła: barwa światła, skuteczność, strumień, itd.” »Moja historia

Pan Andrzej Kalinowski

Do niedawna w podbitce mojego domu zamontowane miałem zwykłe żarówki. Niestety przy takim rozwiązaniu nie wchodziło w grę oświetlenie domu przez całą noc. Wymieniłem je na żarówki LEDowe na gwincie Gu10 i teraz 10 żarówek na podbitce pobiera tylko 25 W zamiast 250W! Oszczędność jest niesamowita, a domek pięknie oświetlony przez całą noc.

Zobacz inne historie...

W elektrykon.pl polecamy produkty elektryczne, żarówki led i świetlówki, tanie oprawy

 w elektrykon.pl polecamy

Żarówki diodowe LED Żarówki powerLED Taśmy LED SMD i RGB Świetlówki energooszczędne Akcesoria LED, piloty, sterowniki RGB Lampy Nowodvorski Lampy na zewnątrz i ogrodowe Oprawy domowe LED Czujniki i automatykę domową Zasilacze i transformatory  

Wszystkie produkty